BIO Uhorka Picolino F1 - Cucumis sativus - semená uhorky - 4 ks
Uhorka Picolino F1 v BIO kvalite je kultivar vyšľachtený ako k poľnému pestovaniu, tak k pestovaniu v skleníku.
Valcovité plody o dĺžke okolo 13 cm majú tmavo zelenú, ryhovanú šupku a lahodnú dužinu. Uhorky zbierame od júla do septembra.
Jedná sa o veľmi výnosnú odrodu s rezistenciou voči chorobám uhoriek, ako je múčnatka, chrastovitosť uhorky či škvrnitosť listov.
Semená v bio kvalite sú produktom ekologického poľnohospodárstva a sú vypestované podľa platných noriem EÚ.
Pestovanie uhoriek nie je zvlášť náročná disciplína. Existuje ale niekoľko pravidiel, ktoré je potrebné behom pestovania dodržať. Ide o teplomilnú rastlinu, ktorá sa hodí ako pre poľné pestovanie, tak aj pre pestovanie v skleníku či fóliovom kryte.
S predpestovaním semien sa začína v mesiaci apríl. Je nutné zvoliť sparený výživný substrát a miernu zálievku (premokrenie semenám škodí). Semienka sadíme do hĺbky 1–1,5 cm. Rastliny vyžadujú dostatok svetla, teplotu okolo 22 °C a na noc mierne zníženie teplôt (cca o 3 °C) . Doba klíčenia je 1–2 týždne, niekedy dlhšie.
Rastliny presádzame do záhonu v priebehu mája, respektíve v čase, keď už nehrozia ranné mrazy. Rastlinu je možné prekryť netkanou textíliou, čím predídete prípadnému prechladnutiu. Včasná výsadba je jednou z prevencií proti napadnutiu rastliny plesňou uhorkovou. Ďalšou prevenciou je tzv. vertigo systém, kedy sa uhorky nenechávajú rásť na zemi, ale vyväzujú sa do sietí.
Miesto pre výsadbu uhoriek by malo byť slnečné či polotieň, s humóznou, ľahkou pôdou, ktorá má dostatočný obsah živín. Ideálny spôn je 50 x 90 cm. V čase, keď začínajú uhorky kvitnúť a nasadzovať prvé plody, je možné ich prihnojiť liadkom, hydinovým trusom alebo špeciálnymi postrekmi priamo na listy.
Šalátové uhorky a uhorky hadovky sa zberajú raz až dvakrát týždenne a možno ich skladovať pri teplote 15 °C až 12 dní.
Uhorky nemožno opakovane pestovať v tej istej pôde. Vhodnou predplodinou je repa, hrach, fazuľa alebo cibuľa. Naopak nevhodnými plodinami sú jahody či zemiaky.