Kategórie
- Semená na klíčenie
- Darčeky nielen na VianocePotešte svojich blízkych darčekmi do záhradky
- Jesenné cibuľovinyVýpredaj okrasných cibuľovín
-
Zelenina a ovocieViac ako 1000 odrôd semien
Viac ako 1000 odrôd semien i sadeníc
-
Okrasné rastliny
Vyberajte z takmer 1600 druhov okrasných kvetov
- BIO kvalita
-
Trávne a lúčne zmesi
Vyberajte z viac ako 150 druhov osiva
-
Bylinky a korenie
Viac ako 300 druhov liečivých semien
- Stromy a kríkyPripravte si semienka cez zimu
-
Exotické rastliny
Zvládnete vybrať z viac ako 240 kultivarov?
- Mäsožravé rastliny
- Záhradkárske potreby
- Darčekové balíčky a poukazyOriginálne Vianoce
- Knihy
-
-
Viac ako 1000 odrôd semien i sadeníc
-
Vyberajte z takmer 1600 druhov okrasných kvetov
-
-
Vyberajte z viac ako 150 druhov osiva
-
Viac ako 300 druhov liečivých semien
-
-
Zvládnete vybrať z viac ako 240 kultivarov?
-
-
-
Pivónia Amabilis - Paeonia lactiflora - hľuzy...
Krókus King of striped - Crocus vernus - hľuzy...
Šalvia muškátová - Salvia sclarea - semená šalvie - 50 ks
Šalvia muškátová je pôvodne dvojročná rastlina, ktorá sa pestuje ako trvalka. Táto bylinka so sivozelenými listami a ružovo-bielymi kvetmi kvitne od júna do augusta. Kvitne až v druhom roku. Celková výška rastliny je max. 100 cm.
Šalvia muškátová je silne aromatická, ale jej vnímanie je rozdielne u mužov a žien. Kým ženám šalvia muškátová krásne vonia, mužom sa jej aróma nemusí vždy páčiť. Je však paradox, že práve muškátový olej sa používa do pánskych parfumov. Jej silice sa pridávajú aj do mydiel a iných kozmetických výrobkov.
Muškátový olej sa tiež pridáva do vín. Má rovnaké lekárske účinky ako šalvia lekárska, ale aj tak sa pestuje hlavne kvôli krásnym kvetom. Dáva sa tiež do čajov, pomáha pri zápaloch v krku. Najčastejšie sa využíva na liečbu nachladnutia, tráviacich ťažkostí a pri ochoreniach ľadvín.
Balenie obsahuje cca 50 ks semien.
Semená je možné predpestovať vo februári a marci v parenisku. Priamy výsev sa odporúča najskôr v máji. Výsev sa robí do sponu 40 x 60 cm.
Vzhľadom k tomu, že sa jedná o stredomorskú rastlinu, vyhovuje jej najviac slnečné stanovisko, kde sa nezadržuje voda. Sucho rastline neprekáža. Pôda by mala byť hlinito-piesčitá, priepustná, suchá a bohatá na živiny. Dobré je premiešať zeminu s pieskom, perlitom alebo štrkom.
Hnojenie rastlín sa neodporúča, je lepšie využiť kompost. Rastline sa bude dariť, pokiaľ pôdu na jeseň obohatíte draslíkom, fosforom a po zime liadkom vápenatým.
I napriek tomu, že sa jedná o trvalku, je dobré ju na zimu prikryť čečinou. Pokiaľ ju pestujete v kvetináči, tak ju premiestnite do chladnej miestnosti. Po 4 – 5 rokoch sa odporúča rastliny premiestniť na iné miesto. Rovnako aj v prípade žltnutia listov rastliny presaďte a doprajte im viac priestoru.